akdeniz_sampiyonasi_bilkent_lane_1920x1080.jpg
 
 

 

2018 Nisan ayında  21'incisi düzenlenen ve Avrupa'nın en büyük bowling organizasyonlarından biri olan Akdeniz Bowling Şampiyonası'na, Rollhouse 2. kez ev sahipliği yaptı.

1998 yılından bu yana pek çok ulusal ve uluslararası organizasyona ev sahipliği yapan, Ankara'nın Spor ve Eğlence Merkezi Rollhouse çatısı altında gerçekleştirilen organizasyona, 11 Akdeniz ülkesinden sporcular ve spor severler katıldı. Yerli basın kadar yabancı basının da yakından takip ettiği Şampiyona Avrupa’da canlı yayınlandı. Türk misafirperverliği ve Rollhouse tecrübesi ile misafirlerine spor ve eğlence dolu unutulmaz bir hafta yaşattı.

Şampiyonaya katılan ülkeler arasında Fransa, Hırvatistan, İspanya, İtalya, Kıbrıs Rum Kesimi, Malta, San Marino, Slovenya, Tunus, Türkiye ve Yunanistan yer aldı. Ülkemizi temsilen milli bowling oyuncularımız Ebru Özoğluuntur, Gökçe Çınar, Taygun Erkeskin ve Tolga Şişmanoğullar, ay yıldızlı formaları ile şampiyonada boy gösterdiler.

Toplam 6 dalda kıyasıya rekabet edilen Şampiyona'da sporcularımızdan;

Erkekler Tekler Dalında: Tolga Şişmanoğullar – Bayanlar tekler dalında: Ebru Özoğluuntur - Bronz Madalyalar kazanırken,

Erkekler Masters’da ise son zamanların belki de en heyecanlı müsabakalarından birinin yaşandığı Rollhouse’da, izleyicilere unutulmaz bir final koşusu yaşattı. Çeyrek Final'de Fransız rakibini son atışta attığı üst üste "strike"lar ile yalnızca 10 puan farkla yenen Tolga Şişmanoğullar, Yarı Final müsabakasında ise meşhur "çift el" atış stili ile Yunanistan'ın başarılı oyuncusu Vasileios Stefopoulos'a karşı iki maçta da galip gelerek 339-384 yenerek ismini finale yazdırdı.

Final müsabakasında ise turnuvanın en başarılı sporcularından biri olan Fransız rakibi Quentin Deroo karşısında kıran kırana bir mücadelenin ardından ikinci gelerek, ülkemize Gümüş madalyayı getirdi.

Şampiyonadan objektiflere yansıyan bazı kareler;