cocuklarla_oyun_oynamak_neden_onemlı?.jpg
cocuklarda_eglence.jpg

 

Çocuklar için oyun salt bir eğlence aracı değildir; dünyayla ilişki kurmanın ve öğrenmenin de bir yoludur.

Oyun, anne, baba ve çocuk arasındaki bağları güçlü tutmanın en önemli yollarından biridir. Aslında bu bağlar çocuklarımız için o kadar önemli ki, "iş, okul ve sosyal yaşamlarının başarılı gidebilmesinin sırrı, bu bağı kuvvetli tutmaktan geçer’’ bile diyebiliriz.

Çocuklar, oyun oynarken fiziksel olarak enerji boşaltırlar. Anne babalar, çocuklarıyla duygusal ilişkilerini veya bağlarını kuvvetlendirmek istiyorlarsa onlarla oyun oynamalılar. Çünkü çocuklar, anne babanın kendileri için vakit ayırdığını, onunla beraber oyun oynadığını ve birlikte çok eğlendiklerini gördükten sonra kendilerini değerli hissetmeye başlarlar. Çocuk kendini değerli hissedince de anne ve babaya başkaldırmak yerine oyun sayesinde onlarla iş birliği kurmaya çalışır.

kucuk_oldguma_bakmayın.jpg
babab.jpg

Çocuklarınızla düzenli olarak oynadığınız oyunlar, sizinle çocuk arasındaki bağı kuvvetlendirecektir. Peki bu bağı güçlendirmek için ne tür oyunlar oynayabiliriz?

Çocuğunuzla oynadığınız (size göre en saçma oyunlar bile) onun eğlenmesini ve aranızdaki bağın güçlenmesini sağlayacaktır.

Oyun, çocuğunuzun eğlenmesini, iletişim kurmasını ve kahkaha atmasını sağlayan en önemli araçtır. Bizde sizlerin çocuğunuzla oyun oynayıp, daha etkili etkileşim içinde olmanızın garantisini vererek,  Armada Şubemiz, Bilkent Ankuva Şubemiz, Optimum Outlet Şubemizve YDA Park Avenue Lifeile sizlere hizmet vermekteyiz.